Klimatyzery Master

Klimatyzery Master schładzają powietrze wykorzystując prosty i naturalny proces odparowywania wody.

Woda pobierana ze zbiornika przez pompę zwilża duży filtr celulozowy, przez który za pomocą wentylatora o wysokiej wydajności tłoczone jest równocześnie powietrze.

Odparowująca z powierzchni filtra woda obniża jego temperaturę o kilka stopni, dzięki czemu do pomieszczenia dostarczane jest chłodne, świeże powietrze.

Klimatyzery Master są przyjazne dla środowiska. Aby zapewnić energooszczędne chłodzenie wykorzystują tylko wodę i powietrze. Metoda ta wykorzystuje do 80% mniej energii niż klimatyzatory z czynnikiem chłodniczym. Klimatyzery mogą być stosowane na zewnątrz i wewnątrz budynku, nawet przy otwartych oknach i drzwiach dostarczając jednocześnie świeże, przefiltrowane powietrze. Master to naturalny wybór dla Twoich potrzeb chłodzenia.

Według magazynu Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów z dziedziny Grzania, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE) budowa i zasada działania klimatyzerów ewaporacyjnych chroni przed rozwojem i rozprzestrzenianiem się chorób wywołanych bakterią Legionelli.NATURALNY

EKONOMICZNY

EKOLOGICZNY

UNIWERSALNY

Tabela przedstawia przybliżoną wartość temperatury na wylocie z klimatyzera.
Temperatura na wylocie zależy od temperatury początkowej oraz od wilgotności względnej zasysanego powietrza.
Należy porównać w tabeli temperaturę początkową oraz wilgotność względną zasysanego powietrza i sprawdzić przybliżoną wartość temperatury na wylocie klimatyzera.


Przykład:
Temperatura początkowa = 29°C
Wilgotność względna = 35%
Temperatura na wylocie z klimatyzera = 21°C